Наслідки "сирної війни" вже відчули на собі українські селяни. Через обмеження ринків збуту молокозаводи знижують закупівельні ціни на сировину і господарям доводиться здавати її за безцінь.  У селі Кам'янка на Вінниччині люди розповідають, що продаж молока – їхній єдиний заробіток, який раніше приносив 800, а то й 1,5 тисячі гривень щомісяця. Тепер це не більше за 300 гривень. Молокозаводи знизили розцінки із 3-х до 2-х гривень за літр. У селах почали потроху продавати худобу.

Ілля Дмитришин, житель села Кам'янка: «Зараз ці часні особєнно фірми, маслозаводи, хто що хоче те й робить.  І ні кому ні чого не докажеш. Хочеш здавай, хоч не здавай.  Оце таке у в нас робиться тут.»

 Тим часом у фермерів справи кращі.  Переробники купують їхнє молоко за тією ж ціною, що й раніше, та й державні дотації дають можливість підтримувати рентабельність виробництва. Власники фермерських господарств цінують свою галузь, мовляв: молочне виробництво завжди було прибуткове.  Тож дехто навіть збирається збільшувати поголів`я худоби. 

Олександр Войтенко, директор господарства:  «Надіємся, що уряд наладить стосунки із експортом молочної продукції і ціна відновиться. Для відновлення корови треба 2 з половиною, три роки. А саме головне, що для людей це робочі місця круглорічні і ми, враховуючи цей фактор підтримаємо тваринницьку галузь.»

Нагадаємо, у 2011-му році уряд запровадив новий механізм дотування, відповідно до якого частину ПДВ переробники (тобто - молокозаводи)мали віддавати до спецфонду, а вже з нього кошти розподіляли між фермерами і селянам. Однак, така схема виявилася неефективною. Із цього року 70% відрахувань молокозаводів мають іти безпосередньо виробникам. Утім ефективність нововведення можна буде оцінити трохи згодом.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 646