Аграрії занепокоєні, якщо закон про ринок землі приймуть, українські чорноземи скуплять великі агрохолдинги. Фермери залишаться ні з чим. За новими правилами особа, яка купує ділянку повинна буде подати декларацію про доходи. Цей механізм автоматично відсіє 80% селян. Які не мають необхідних прибутків.

Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників: «Хай би весь народ висловив свою думку, чи хочемо ми торгувати своїми чорноземами, своєю територією».

Утім монополізація - це ще півбіди - зітхають фермери. Наша земля може дістатися іноземцям. Хоча в Держземагетнстві це заперечують.

Оренда і податок на землю зросли - ВІДЕО

Сергій Тимченко, голова Держагенства земельних ресурсів: «Землю в собственность иностранцы ни при каких условиях не смогут получить, если мы говорим об аренде, да, аренда для них открыта».

Микола Миркевич, президент Асоціації фермерів і приватних землевласників: «Іноземці вже є в Україні, земля вже є в них в постійному користуванні, уклавши договори оренди на 15, 20, а то й 50 років. Договір оренди складений так, що той селянин ще може виявитися боржником».

Чиновники наполягають: село потребує інвестицій і отримати їх зможе, якщо земля стане товаром. Аграрії згодні: ринок упорядкувати треба. Але в інший спосіб. Урядовці обіцяють додати ще правок до профільного законопроекту. Але і ті, й інші сходяться в одному - угіддя нестримно дорожчатимуть. Якби мораторій зняли сьогодні, середня ціна за оренду одного гектара становила б 300 євро. Проте й це вдесятеро менше від найстриманіших європейських розцінок.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 620