Українські аграрії готуються до пересіву озимих культур. Втратити можуть понад 40 відсотків площ. Через сильну посуху восени. Принаймні так кажуть аналітики. Мовляв, вологи в ґрунті не вистачає. Тож рослини погано розвиваються. Отже, навесні фермери будуть вимушені збільшувати посіви під ярові. Аграрії вже підраховують збитки. Кажуть, вони сягатимуть 3,8 мільярда гривень. Бо доведеться знову закуповувати насіння, засоби захисту рослин та витратитися на передпосівний обробіток землі. Товаровиробники порахували: втрати за гектар пшениці або ячменю, що не дали нормальних сходів становить щонайменше тисячу гривень.

Микола Безуглий, заступник голови Мінагропрому: «Зараз прогноз щодо пересіву від 2 до 3 мільйонів це мій прогноз як науковця. Вже зараз нами розроблена нова структура посівних площ. Я думаю, що площі під кукурудзу не менше 4 мільйонів га, можливо 4,5. Безумовно, це ярий ячмінь. Ми будемо вимушені збільшити його площі» 

У Мінагропроді порахували - лише на насіння для пересіву навесні 2012-го треба 20 мільйонів гривень. Гроші пропонують закласти в держбюджет наступного року.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 733