Саджайте яблуні –  витрати частково компенсують за рахунок держави. Принаймні так стверджують у Мінагропроді. Пояснюють: уряд має спецфонд, що формують за рахунок реалізації алкоголю. Це десь 800 мільйонів гривень. Допомогу даватимуть не тільки великим компаніям, а й фермерам, у яких є щонайменше 20 соток. Саджанці мають бути тільки вітчизняні. Коштують вони 30-35 гривень. Це за штуку. Італійські або голландські можуть бути вдвічі дорожчі. Їх теж беруть, але  компенсацію за них не отримаєте. Експерти порахували: щороку в Україні площа молодих садів більшає десь на 3 тисячі гектарів. Інвестиції потрібні  - чималі. У гектар доведеться вкласти від 30 до 65 тисяч доларів. Усе залежить від того, які сорти купуватимете. А також, чи будете встановлювати крапельне зрощення, спеціальні сітки, що захищають дерева від граду, та чи будуватимете сховище.

Дивіться також : Зимові яблука подорожчали

Ігор Стрелюк, аналітик аграрного ринку :  "В 2011-му році було компенсовано 163 мільйони гривень. В 2010-му – близько 148. Все залежить від товаровиробника. Він має подати всю документацію, де він купив саджанці, шпалери, крапельне зрощення, обладнання на холодильник, сховище, вся ця інформація має подаватися" .

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: яблоки агро сажанцы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 849