У Польщі дорожчає ріпчаста цибуля. Кіло продають по 12-13 євроцентів. Ще на початку листопада ціни коливались від 7 до 12. Дрібніший овоч – дешевший. Десь по 8 євроцентів за кілограм. Це близько вісімдесяти українських копійок. В поляків цього річ не врожай. Тамтешні господарства зберуть майже 630 тисяч тонн цибулі. Що на 7 відсотків менше, ніж торік, кажуть фахівці. Зменшиться врожай також у Нідерландах, Іспанії, Франції, Великій Британії. В Австрії приблизно на 30 %. Щодо України – вітчизняні чиновники обіцяють: дефіциту овоча не буде. Звітують, мовляв, аграрії зберуть його понад мільйон тонн. А споживаємо на рівні – семисот шістдесяти тисяч. Наразі цибулю в опті можна купити по гривні.

Читайте також : Зимой в Украине снова будут дешевые овощи

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку:  "В той же час, у весняний період ми прогнозуємо збільшення експортних можливостей України. Якщо ті прогнози по експорту, які на сьогодні ми закладаємо в баланс і аналітику вони будуть реалізовані, то в Україні відбудеться зростання цін на цибулю до прийнятного для виробників рівня. Якщо врахувати всі витрати, то ціна має бути оптова при реалізації не дешевша, ніж 1,50-1,80".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена продукты питания агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1391