Кубинцям, схоже, зовсім не цікаво, про що попереджає Міністерство охорони здоров'я. Щороку там проходить фестиваль сигар. Тут можна посмакувати знаменитим на увесь світ тютюном, яким захоплювався і сам Че, і Фідель Кастро. Одна з найбільших тамтешніх компаній каже, що торік експорт сигар у них зріс на 9%. Загалом Куба отримала більше 400 мільйонів доларів, що є абсолютним рекордом для країни. 

Буенавентура Хіменес, співголова тютюнової компанії: «Незважаючи ні на що, рівень якості наших сигар зростає. Куба - один зі світових експортерів у тютюновій галузі. Усі знають, що найкращі сигари - з Куби. Тож навіщо щось змінювати? Ми будемо посилювати експорт нашої продукції в країни, що розвиваються.»

Тютюн приносить до казни держави найбільше прибутків. Щоправда, у місцевих експортерів погані прогнози на 2012-й. Окрім американських компаній, на традиційну нішу Острова Свободи  замахнулась Німеччина та Великобританія. Європейці поступово відбирають клієнтуру у Гавани. Якби Сполучені Штати зняли ембарго,  експорт кубинського продукту значно збільшився.

Ана Лопес, директор з маркетингу: «Кубинської тютюнової промисловості зовсім немає на американському ринку. Через це держава втрачає близько 79 мільйонів доларів щороку.»

Натомість, Острів Свободи вимушений орієнтуватись на країни із економікою, що розвивається. Кубинський тютюн активно завойовує ринки Бразилії, Росії та Китаю. І навіть криза не зашкодила популярності ароматних кубинських сигар.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 724