«Віддавати молочну сировину заводам, селяни не так уже й хочуть. Бо ті дають за літр близько 2-х гривень. Тож вигідніше людям їхати продавати молоко на ринок. Тут його вартість 8-10 гривень. Це тільки фермерам молокозаводи пропонують у середньому 3,70 за літр, бабусям - значно менше. Тому й біжать на ринок, хоча й тут заробітки невеликі. Аби встигнути зайняти місця, ці жіночки приїжджають сюди о 7-й ранку. Кажуть, ще потрібно здати продукцію на перевірку до лабораторії. А це – додаткові витрати.

Ольга, тримає худобу: «Ось це місце, де ми торгуємо, містове збирається 40 гривень. Одна поїздка в нас виходить десь 200 гривень. Щоб сюди приїхати і звідси»

Селяни кажуть: якби заводи не знижували закупівельних цін, то й думок про те, щоб різати корів, не було б. Та й дороги на ринок не знали б. Однак, зараз тримати худобу вкрай не вигідно.  Щоправда, фахівці кажуть, що селянам іще й дотацію мають повернути. Приміром, один завод уже відзвітував, що за січень віддав сільгоспвиробникам понад 5 мільйонів гривень.

Анатолій Юркевич, голова ради директорів молочного підприємства: «Дотация привязана к стоимости молока. Т.е. если ты сдаёшь его 1-й категории или экстра – значит у тебя больше дотация. Это 10% от стоимости молока в среднем получается дотация»

В Україні протягом року на переробку надходить понад 4  мільйони тонн продукту. Половину заводи купують у звичайних селян. Їхні корови начебто дають не дуже якісну сировину. Тож дотації явно не для них. Водночас у Мінагропроді прогнозують: попри всі труднощі, обсяги виробництва молока цьогоріч зростуть. Орієнтовно на 7%. Майже до 12 мільйонів тонн.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 782