Олії Україна виробить менше. Приблизно на 300 тисяч тонн. Тобто, матимемо "золотистої" продукції понад 3 мільйони тонн. У плани втрутилася – погода. Бо через посуху соняшник вродив не так добре. Зберемо цієї культури, як мінімум, 7,5 мільйонів тонн. Торік  було майже на мільйон  більше. Утім, дефіциту олії українці точно не відчують. Бо нам треба усього до півмільйона тонн продукту.

В Украине упала цена на свинину

В Украине упала цена на свинину

Родіон Рибчинський, аналітик аграрного ринку: "Мы можем на 10 лет вперед себя обеспечить маслом. Вопрос в том, что из-за того, что очень серьезная конкуренция у переработчиков, цена, входящая сырья будет расти. Мощности заводов по переработке подсолнечника каждый год увеличиваются. На 5-10%. Сейчас они составляют более 10 млн. тонн в год. Что крайне благоприятно для сельхозпроизводителей покупатели семян подсолнечника вырывают его у сельхозпроизводителей за реальные деньги".

У Мінагропроді відзвітували: якщо у 2011-му за тонну соняшнику правили  десь 3 тисячі 900 гривень.  Цьогоріч ціни перевищуватимуть 4 100. Водночас деякі фахівці називають навіть більші розцінки. Якщо сировина дорожчатиме – у вартості додаватиме й олія.

Леонід Козаченко, президент української аграрної конфедерації: "Очевидно, що на світовому ринку ціна на неї буде зростати. Десь у лютому, березні. А як це вплине на внутрішній ринок? На мою думку, змін не буде".

Геннадій Новіков, президент аграрного союзу України: "Є внутрішні домовленості уряду і  виробників олії, що вони 10% від виробництва ціни регулюють таким чином, щоб споживач мав ціну кращу, ніж на світовому ринку. І це дійсно так".

Не варто скуповувати капусту, вона – дешева і доступна

Не варто скуповувати капусту, вона – дешева і доступна

 

Аналогічну ситуацію вже мали у минулому році. Коли Антимонопольний комітет домовився із  виробниками олії про максимальну ціну літрової пляшки.  Споживач мав купляти її по 13 гривень 40 копійок.  За це Уряд не заважав підприємцям експортувати. Та заробляти на зовнішніх ринках.

Геннадій Новіков, президент аграрного союзу України: "Якщо ми на експорт зможемо дати трошки менше. Це тільки пожвавить ціну на ринку соняшникову олію світову. Бо Україна є великою державою,  що стосується ринку олії соняшникової це більше 50% ринку експортного. Тому Україна досить сильно впливає на світову ціну".

Городина не дорожчатиме, щонайменше, до нового року

Городина не дорожчатиме, щонайменше, до нового року

Нині у профільному відомстві припускають, що за кордон олії можемо продати приблизно  2 мільйони 800 тисяч тонн. Щоправда, у гравців ринку плани  амбітніші.

Наталія Яровенчук, Володимир Февчук, "Аграрний сектор". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: подсолнечное масло масло агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1053