Українські базари завалять городиною. Її фермери зібрали майже 9 мільйонів тонн. За п’ять років – це другий за обсягами врожай. Кращий був лише торік.  Принаймні, так звітують у Мінагропроді. Чиновники кажуть: суттєво ціни на так званий "борщовий набір" підвищувати не будуть. Приміром, зараз кіло моркви коштує від гривні вісімдесяти. Це у гуртовому продажі.  Буряк до двох.  Для споживачів начебто й не дуже дорого, і фермери, які вирощують ці овочі, не збиткують.

 Володимир Лапа, аналітик аграрного ринку : " Досить не погана, стабільна прибутковість на відміну від картоплі та цибулі  у таких видів овочів, як буряк та морква. Навіть, у минулому році той, хто професійно вирощує, має нормальні технології, то й торік і цьогоріч вони на цьому заробляють".

Дивіться також : Капуста цієї зими буде дорожча за торішню

У ціні цього річ капуста. Експерти кажуть: зараз вона на 70-80% дорожча, ніж була у цей період у 2011-му. На гуртових ринках білокачанна по 2 гривні за кілограм.  На звичайних базарах, звісно – дорожча. Бо якщо і вірити даним профільного міністерства, що її буде багато, однак маємо проблеми з якістю.

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку : " Ми можемо отримати ситуацію, коли взимку ми отримаємо 2 ціни – на погану капусту та на хорошу капусту. Тобто дійсно, якісної капусти відносно не багато. В квітні десь приблизно ціна на якісну продукцію може формуватись вже під впливом імпорту. І ми може будемо змушені деякі не великі об’єми капусти імпортувати, для того, щоб закрити потреби України".

Експерт: Аграріям варто зосередитися на екзотиці

А ось картоплю завозити не треба. Фермери не знають куди її подіти.  Бо цьогоріч викопали понад 20 мільйонів тонн. Споживаємо заледве 6.  Розцінки – нижче минулорічних. У столиці на гуртовому ринку бульба по 1,30. Найдорожча – 1,60.  Пан Володимир обробляє 26 гектарів.  Вирощує всього по трохи. Каже, зі збутом картоплі мають справжнісінький "головний біль".

Володимир Мельник, фермер :  "Рентабельність – точних цифр не назву, але картопля точно збиткова – ми могли би самі забезпечити місто – близько живемо - овочами, щоб їх не завозить з Єгипту. Можемо самі виростити – кожен з фермерів - мій сусід ще запаси картоплі має, не може продати, бо ніхто її не хоче".

Корисно знати : В следующем году фермеры посеют на 20% меньше овощей

Не прогнозують експерти також зростання цін на цибулю. Але до весни. Бо тоді можливо доведеться збільшити експорт. Як наслідок розцінки можуть підскочити до  1,50-1,80 за кіло. Це теж гуртова вартість.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: продукты питания фермер агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1774