Великі українські агрохолдинги вже реалізували майже 100 % свого врожаю пшениці. Порахували аналітики. Фермери вирішили не чекати офіційної заборони на експорт зерна. І заздалегідь продати його дозволений обсяг. Водночас у Мінагропроді не втомлюються пояснювати, причин для заборони експорту зерна  немає. Але аграрії потерпають навіть від слів.

Українські фермери страждають від балачок чиновників. Лише через інформацію, що уряд обмежить експорт пшениці , вартість тонни знизилася на 150 гривень. І нині становить близько двох тисяч. І це при тому, що офіційного документа досі немає. Та й самі чиновники дані не підтверджують. А ось фермери кажуть, саме зерно їх найприбутковіший заробіток. Але знаючи наших урядовців, аграрії уже навчилися викручуватися із таких пасток.

Читайте також : В Украине дешевыми будут овощи, сахар и батон

Володимир Мельник, фермер : " Наприклад, я мушу сіяти більше пшениці – її заберуть, менше кукурудзи для власних потреб, маленькі споживачі заберуть картоплю, в мене її також  заберуть біля міста".

Щось фермер збуває заготівельникам, щось перекупникам, а дещо і сам на ринку продає. Та конкурувати із закордонним товаром, каже, складно.

Володимир Мельник, фермер : " Наприклад  картопля точно збиткова. Хоча ми могли би самі забезпечити місто – близько живемо - овочами, щоб їх не завозить з Єгипту чи Туреччини. Ми можемо самі виростити – кожен з фермерів - мій сусід ще запаси картоплі має, не може продати, бо ніхто її не хоче".

Цікаво знати : Украина обеспечена собственными дешевыми овощами – Минагрополитики

А ось пан Петро планує диверсифікувати ризики по-іншому. Нині вирощує овочі.

Петро Люшин, фермер : " Ми садимо ці овочі – як лотерею купуємо: чи буде ціна, ніхто не знає. Але як вже виходить. Цього року, наприклад, є трохи ціна на капусту, на картоплю немає. Але кожен рік по-різному".

У планах ще й тваринництво розвивати. Але тут таки потрібне втручання чиновників, вважає Петро. Каже закупівельну ціну мусить регулювати держава, а не ринок.

Петро Люшин, фермер : " Тваринництво – вигідна справа. Але в нас нема регулювання закупівельних цін. Щоб ціна була більш-менш стабільна, охочих займатися тваринництвом було б набагато більше.  Овочівництво, як ми бачимо, всі селяни мають свої наділи, земельні паї, займаються вирощуванням овочів, а тваринництвом – тільки дехто".

Украинцы стали больше тратить на еду и вынуждены покупать более дешевые продукты

Вирощуватиме корів. На м'ясо, бо для збору молока за європейськими стандартами потрібні значні затрати на устаткування. Тим часом, за словами експертів, до грудня цього року закупівельні ціни на молоко підвищать до 5% через скорочення обсягів виробництва. Але вже взимку вартість для селян знову знизять.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: сельское хозяйство фермер агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1458