Українські села вимирають. Щорічно з карти зникає до двох десятків населених пунктів. Це офіційна статистика. Молодь шукає щастя в місті. Сергій Щербина з раннього ранку на ногах. На все село Любиковичі чавить яблуневий сік. Від сусідів по кілька замовлень на день отримує. Власноруч зібрав велику сокодавку, щоб час економити. 

Сергій Щербина, селянин : " Робив для себе, а люди один прийшов, другий, один одному переказує і якраз сезон починається, стараєшся робити людям добро. І собі добре, і людям добре".

 З села Сергій Щербина виїжджати ніколи і не мріяв. Каже: і тут заробляти можна. Окрім соку на замовлення, двері та вікна робить, зерно молотить. Заробив на баню та більярд. 

Дивіться також :Лікарі є, а препарати купити ні за що

Сергій Щербина, селянин : " Баню для себе зробив, всім теж добре. Служив в армії, побачили – баню. Захотів собі зробити, щоб було усе вдома. Сім'я гарно покупається. І знайомі прийдуть покупаються. Посидимо, віддихнемо".

Та далеко не всі прагнуть залишатися в селі. Молодь шукає ліпших перспектив у місті. Мовляв, там більше вакансій, вищі зарплати та рівень життя.

Григорій Мацкевич, сільський голова : " Звичайно, що основна проблема – це є зайнятість населення у нас в селі, але люди стараюся свої статки якось поповнювати, і я не сказав би, що  в нашому селі живуть бідні люди".

Відео : На Рівненщині село виживає за рахунок туристів

Спеціалістів на селі зараз таки не вистачає, - кажуть експерти аграрного ринку. Особливо не вистачає агрономів, зоотехніків, ветеринарів. Їм роботодавці готові платити немалі гроші.

Олександр Вержиховський, експерт аграрного ринку : " Ще буквально кілька років, і ми відчуємо бум, коли дійсно дані спеціальності повернуть собі попередній престиж. І дійсно буде престижно та поважно працювати саме на даних спеціальностях".

Цікаво знати : Азаров рассказал, как будет развиваться село

У Кабміні кажуть: знають, як стимулювати молодь на селі. Тим, хто укладе контракт на роботу в сільській місцевості, - будуть виділяти стартові виплати. Правда, не так багато. Трохи більше ніж 5 із половиною тисяч гривень.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: работа село агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3123