Українська пшениця поїде за кордон у травні 2013-го. Тоді зернотрейдери зможуть експортувати ще 1,5-2 мільйони тонн продукції. Таке припущення роблять експерти. Утім додають: можливо це у тому разі, якщо озимі культури добре перезимують. "Пшеничне" табу діятиме із 15 листопада.

Корисно знати: Украина экспортировала более 8 миллионов тонн зерна

Доти Україна може експортувати 5 мільйонів тонн.  До слова, цьогоріч обмеженню гравці ринку не дивуються. Бо їх завчасно попередили. Нагадаємо, у 2011-му через експортне ембарго сільгоспвиробники недоотримали 18 мільярдів гривень. Утім чиновники запевняють: кращих методів стабілізації внутрішніх цін на зерно – немає.

Читайте також: Мировые запасы зерна в этом году упадут на 12%

Марія Колесник, аналітик аграрного ринку : " Друга інформація була що будуть квоти, що вони переглядатимуться кожного місяця, і відповідно їх обсяг буде встановлюватись. В цьому випадку, трейдери будуть за них боротися, і питання в тому, наскільки буде прозорий їхній розподіл. Оскільки в нас були вже такі випадки, коли це було не дуже прозоро. Були преференції для певної структури".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: пшеница агро експорт
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1310