Дві третіх усіх цукрових заводів України можуть закрити вже наступного року. Звісно, якщо запрацює закон про землю. Згідно з документом, у одні руки можна взяти, максимум, 6 тисяч гектарів у районі і 5% у області. Цукроварням цього не достатньо. Площі посівів мають сягати 17-ти тисяч гектарів.  Агро-холдингам – іще сутужніше. Вони займають 70% усіх площ та заповнюють цукровий ринок на 80%. Якщо ці об'єднання розпадуться – державі доведеться купувати солодкий пісок за кордоном.  

Микола Ярчук, голова правління національної асоціації цукровиробників України: «Ці обмеження не дають можливості створити інші форми - не холдингового типу, а , наприклад, кооперативи, якісь об"єднання.  Адже вони жорстко обмежують взаємодію орендарів земельних площ, щоб спільно вирощувати цукровий буряк.»

Тим холдингам, які продовжать працювати, доведеться переукладати договори оренди, що діють нині. Це  передбачає законопроект "Про ринок землі". Як наслідок, через неможливість орендувати необхідні площі для посівів, угіддя доведеться брати на підставних осіб.

Олександр Поліводський, юрист: «Це є дуже неприємною не тільки для орендарів, але й для власників. Відтак, власник кожен піти і додатково ще раз засвідчити, що він має права на землю, а орендарі - ще раз піти і зареєструвати свої права.»  

За словами цукровиків, необхідно зняти будь-які обмеження на винаймання площ під посіви буряків. А ще – після прийняття закону, ввести перехідний період. Причому не менше ніж на 5 років. Це для того, аби вийшли строки оренди, які діють нині.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 974