В Україні цьогоріч якісної товарної картоплі замало - стверджують виробники.  Мовляв, через кризовий минулий сезон, довелося використовувати для посадки не стільки насіннєвий матеріал, скільки товарний. Як наслідок - бульба виросла поганою. Тож цілком імовірно, що ціну підвищуватимуть. Інша справа - коли? Аграрні експерти заспокоюють: картоплі вдосталь і до весни вистачить усім. Головне, аби зима була не дуже  морозною.

Корисно знати : Закупочные цены на картофель упали втрое

Марія Колесник, експерт аграрного ринку : " Він там десь в межах 23 мільйонів за умов внутрішнього попиту на рівні 14 - 16. Тобто навіть  враховуючи те, що ми втратимо 30 %, все одно на літній період є надлишок перехідний залишків по картоплі і картопля у нас геть непоганої якості".

Левову частку картоплі в Україні виробляє населення. А там продукт тримають у надійних льохах, що перевірені часом. Тож дефіциту не буде, і ціна залишиться стабільною.

Валерій, продавець картоплі : " Яке там подорожчання? Навпаки здешевлення буде,  а не подорожчання. Бо її багато вродило і пропускна спроможність дуже мала".

Це цікаво : Украинец потребляет 161 кг овощей в год

Параска, продавець картоплі : " На що підніметься?  Ніколи не підніметься? Піднімуть вони наші ціни. Коли селянські ціни піднімалися? Коли? Наш труд ніколи не в рахунку".

Картопля у роздрібному продажі може подорожчати, щойно вдарять морози  - кажуть експерти. Але тільки та, яку постачають великі виробники, а не селяни. Бо вони збільшать витрати на логістику. Тобто, на зберігання та перевезення у теплих контейнерах. Для того, щоб до Нового року ціни вийшли на рівень трьох-чотирьох гривень за кілограм - жодних економічних передумов не існує. 

Ігор Стрелюк, експерт аграрного ринку : " При перших морозах картоплю, як і всі овочі, возити в тентах машини  - для цього потрібні рефрижератори і через це дорожчає логістика. Ціна буде зростати. Але буде зростати на додаткову вартість від логістики це може бути 5 - 7 % в цей період".

Читайте також : Картофель в Украине будет очень дешевым весь сезон

Утім через нематоду - фотобактерію, що псує картоплю - у деяких областях бульба таки пропадає. Та експерти кажуть, враховуючи те, що продукту виростили майже вдвічі більше, ніж їмо, то, навіть із урахуванням зіпсованого, в Україні все одно картоплі залишиться до весни, хоч греблю гати. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена качество картошка агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1510