Сир – дорожчатиме, але віддавати більше ніж сотню гривень за кілограм, як це було торік, українцям не доведеться.  Обіцяють виробники. У вересні заводи реалізовували продукцію по 43-48 гривень за кіло.  Далі – націнки роблять торгівці, звітують сировари.  Хто 30% накручує, а хто і половину  вартості. Залежно, де купуєте – на базарі чи у супермаркеті. 

Наталія Фесюн, пердставник сир заводу :  "Каких-то сильных всплеска, роста цен в ближайшее время, мне кажется, я как эксперт, я не предвижу. Я думаю, что сезон будет относительно более-менее стабильным. По крайней мере, удастся избежать 100 гривневых цен, которые были в прошлом году".

Читайте також :Молоко подорожает к концу года, - прогноз

Фахівці пояснюють: узимку корови в запуску. Тож  дають менше молока. Ціни на нього вищі. Хоча заготівельники за сировину із селянського двору більше ніж  2,20 не платять. Це той мінімум, який встановив Кабмін. Агрофірми здають і по 3 гривні.  До грудня молоко ще подорожчає на кілька копійок.  Утім поки що – цей продукт на 20% дешевше, ніж був торік. Бо тоді його не вистачало.

Василь Вінтоняк, аналіитк аграрного ринку : " Виробництво молока зросло. Ріст загальний начебто не великий – 1,5%, але в сільськогосподарський процентах молоко зросло на 13%.  Це дуже суттєво. Упродовж падіння в останні кілька років".

Корисно знати : Зимой стоимость молока может вырасти на 2%

А ще зростання запасів сировини заводи відчули, коли росіяни перестали імпортувати наш сир. Інциденти вже кілька разів на рік повторювалися. То кишкову паличку знаходять, то пальмову олію.

Вадим Чагаровський, голова ради директорів спілки молочних підприємств : " Я думаю, що тут більше галосу, ніж фактично результатів.  У цьому році експорт менший у порівнянні з минулим роком. Хоча в серпні рівень експорту відновився до минулого року" .

Це цікаво : Как производят настоящий сыр

Левову частку сиру Україна експортує саме до Росії. Отже, фахівці порахували: збитки сироварів можуть сягати 65-шістдесяти п’яти мільйонів доларів. Щоб не ставати двічі на ті ж самі граблі – виробники шукають інші ринки збуту. Реалізовувати продукт теоретично можемо до Азії, Близького Сходу та країн СНД. А ось до Євросоюзу – зась. Там наша якість не відповідає нормам.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена молоко сыр агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1628