Холод підігріває розцінки на молоко. Переробники купують його у фермерів по 3,30-3,50 за літр. У бабусь – як мінімум по 2,20. Бо нижча вартість заборонена законом.  Між тим, за кращу жирність – доплачують кілька десятків копійок. Тоді як улітку ціни знижували до 1,80. Пані Людмила має невеличке господарство на Вінниччині. Каже, молоко дорожчає – бо корови нині у запуску. Тобто, виношують наступне теля. Тож дають все менше літрів.

Читайте також : Зимой аграрии ожидают роста цены на молоко в пределах 7%

Людмила, утримує худобу : " Різні є – від 15 до 25. Це за день. Це літом.  А взимку зараз від 10 до 15".

Віддавати молоко на завод жінка не поспішає. Каже, пляшка води в магазині коштує дорожче, ніж за її товар платять переробники. Тим паче - витрати на утримання корів узимку збільшуються. Худобі комбікорм потрібен. А він – не дешевий.  Отже, везе сировину жінка на базар. Там літр віддає по 8 -10 гривень. Стверджує, що до новорічного столу розцінки не змінюватиме.

Людмила, утримує худобу:   "Із літа фактично ціни ніяк не підвищувались. Може трохи виріс попит на молочку. Тому, що, якщо влітку горожани намагались споживати більше фруктів, овочів, то зараз вони повернулись до основного молочного продукту".

Утім, дорогу "молочку" люди не їстимуть, кажуть ринкові аналітики.  Тож і прогнози, щодо зростання розцінок на 5-7% - спростовують.

В 2013 году в Украине производство молока увеличится на 10%

Тарас Гагалюк, аналітик аграрного ринку : " Можна прогнозувати в межах 1-2%. У нас почали виробляти молоко в більших обсягам сільськогосподарські підприємства. Які цьогоріч за 10 місяців на 14% більше молока, ніж за такий період минулого року. Це дозволяє молокопереробним підприємствам закуповувати сировину у професійних виробників".

Корисно знати : Украина нарастила производство молока

Марія Колесник, аналітик аграрного ринку : " Купуються корови більш продуктивні. Відповідно, кількість молока, яке дає одна корова – зростає. А в населення, як правило, кількість молока від однієї корови, воно є нижчим. І отже на тлі фактичного зменшення поголів’я ми маємо зростання загальної кількості молока" .

Якщо вірити Держстатистиці, та враховувати молоко від домашніх господарств, виробництво за січень-жовтень зросло на 3 відсотки. До майже 10 мільйонів тонн.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена молоко закупка агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1654