Вітчизняна свинина знову втрачає у вартості. Коли ще півтора місяця тому деякі господарства кіло живої ваги продавали по 22 гривні. Наразі ціни зменшили до 17-19 гривень за кіло.

Щоправда,  минулого року було ще гірше. М’ясо коштувало 13 гривень за кіло. А це навіть нижче ніж собівартість. Тож деякі господарства мали збитки. Принаймні так стверджують виробники. Кажуть - розвиватися українському тваринництву заважає дешевий імпорт.

Сергій Гнатюк, виробник свинини:

«Ціна на свинину на жаль падає. І сьогодні виробники свинини трошки в розпачі. Тому що не перекриває та ціна яка сьогодні є, вона майже, ну ще є прибуток але ціна з кожним днем падає. Попит на свинину зменшується. І ми сьогодні в дуже не хорошому стані думаємо як далі розвивати галузь. Деякі підприємства починають поросят продавати»

***

В Україні площа убезпечених сільгоспугідь могла б становити щонайменше 10-12%.  Щоправда, для цього державі необхідно поновити програму страхової підтримки. Із 2005-го чиновники повертали фермерам 50% коштів, витрачених на страхування. Результат - щороку кількість убезпечених угідь зростала. Пік відбувся три роки тому. Та навіть тоді застрахували тільки 8% земель. Потім субсидії скасували. Зараз товаровиробник розраховує лише на власні гроші. Які має не завжди. Хоча, якщо є поліс – отримати кредит у банку легше.

 Руслан Сергеєв, представник банку:

 «Аграрні підприємства доволі часто звертають у банк. Особливо на сьогоднішній день. Коли мало ресурсів, а необхідно проводити посівну Банк працює із великими агропідприємствами, а їх кількість не така вже і велика»

Найчастіше аграрії страхують озиму пшеницю, ріпак, соняшник, ячмінь та цукровий буряк. Приміром, щоб убезпечити від негараздів останній, за гектар фермеру доведеться викласти 400 грн. Зернова група – дешевша. Залежно від покриття коштуватиме мінімум 50 максимум 140 грн  за гектар.

 Олена Сидоренко, представник страхової компанії:

 «Понимая, то компания выплачивает, клиент должен быть готов заплатить определенные деньги для защиты. Страхование - это реальный экономический инструмент, с помощью которого можно и защитить свои права и получить очень хорошую поддержку»

До речі, деякі компанії пропонують товаровиробникам страхувати не тільки посіви, а й техніку.

Ольга Шугалія, представник страхової компанії:

 «Мы создали такую уникальную программу микс, которая дает максимальное покрытие для спецтехники. Вы знаете, что она стоит не 100 тысяч гривен, а свыше 1% млн одна единица. И вмещает в себя страховое покрытие на любое нахождение этого комбайна. То ли он на поле и застрахован, то ли он в процессе консервации, где-то в ангаре»

Наразі послуги з агрострахування в нашій країні надають 15 компаній, кажуть фахівці. Цьогоріч вони уклали з фермерами понад 2,5 тисячі договорів. Премій зібрали на 133 мільйони гривень. Виплатити довелось більше, ніж 19 млн. Це за угодами на осінь-зиму 2010-2011-го.  

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3238