Виноград для славетного французького вина незабаром почнуть збирати роботи. Один такий механічний виноградник вже проходить випробування. Робот здатен не тільки ретельно збирати врожай, а ще й тестувати ґрунт на якість. А також його можна запрограмувати на збирання винограду для одного конкретного сорту напою.

Читайте також: Производство вина сократилось почти на треть

Робот-винороб у Франції поки що тільки один. Він усе ще проходить випробування, але щодня все впевненіше. Якщо виробники хмільного напою оцінять його діяльність, як ефективну, таких "помічників" поставлять на конвеєр. За словами винахідника, завдяки кільком вмонтованим джи-пі-ес навігаторам він може вільно пересуватися грядками виноградників, тестуючи якість ґрунту та відбираючи стиглі ягоди. А обережно зривати виноград чи обрізати зайві гілки, йому допомагають кілька відеокамер. За годину цей пристрій може зібрати близько тисячі цілком придатних для виробництва вина виноградин. 

 Крістофер Мілло, винахідник : "Цей робот пересувається на колесах, що робить його рух швидшим за ходу людини. А ще його можна запрограмувати на окремий сорт вина. Тоді він збиратиме ягоди, лише для виготовлення певного сорту напою".

Корисно знати: В Украине в этом году ожидают большого урожая винограда

Серед інших переваг робота - виноградника – його фізична витривалість. Цей механічний помічник може самотужки виконувати завдання, які одній людині не до снаги. А ще він завжди готовий працювати понаднормово і ніколи не скаржиться на несприятливі погодні умови, вихваляє власне дітище конструктор. 

Крістофер Мілло, винахідник : " Зазвичай винороби наймають сезонних працівників, коли настає час збирати врожай. Їх щоразу доводиться навчати. А із роботом таких проблем не буде. Його потрібно лише один раз запрограмувати і все".

Це цікаво :Лучшие отели для любителей вина

Над створенням такого робота- виноградаря, винахідливий француз працював цілих три роки. Власне творіння він продає не дешево – за тридцять тисяч доларів. Але каже, цей механічний помічник вартий кожного цента.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: технологии франция вино виноградники агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1369