Європейцям бракуватиме картоплі. Винна погода.  Під час вегетаційного періоду у багатьох країнах було холодно. Як наслідок - у Бельгії бульби зберуть на 17 % менше ніж торік.  Тобто до 3-х мільйонів тонн.  Не пощастило й Франції. Тамтешні фермери матимуть близько 5 мільйонів тонн.

ВІДЕО: Під Кабміном продають картоплю по 70 копійок

Що на 12 процентів менше. Відтак, аналітики прогнозують, що ЄС картоплю доведеться імпортувати.  Допомогли б українські сільгоспвиробники. Бо в нас – профіцит.  Виростили понад 20 мільйонів тонн. Споживаємо лише шість. Ось тільки експортувати до Старого світу не вдасться. По-перше, витрати на логістику будуть величезні.  Ця продукція стільки не коштує.

Читайте також: Картофель в Украине будет очень дешевым весь сезон

По-друге – європейці якістю вітчизняної бульби не задоволені. Мовляв 98 % коренеплоду вирощують прості селяни. А вони не дотримуються єдиних стандартів. Сорт, розмір, ступінь побитості, рівень внесення добрив. То ж на нашому ринку картопля приречена дешевшати через її надлишок.

ВІДЕО: Чорнобильці їли під Кабміном сиру картоплю

Сергій Петренко, представник Мінагропроду: "Якщо на ринку досить багата кількість картоплі її не можна зробити дорогою. Тому що є економічні закони. На сьогодні проблема виробників картоплі в тому, що вони одноосібники та роздрібнені. 98% картоплі в Україні вирощують одноосібники та вони між собою ніяк не спілкуються".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: овощи картошка агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1252