Жодних квот та заборон. У розмовах з приводу обмеження експорту зерна урядовці поставили крапку. Кажуть, попередні заяви були помилкові. Та  з переляку  українські аграрії в жовтні вивезли рекордну кількість зерна. З липня Україна експортувала понад 9 мільйонів тонн зернових. Ще півтора мільйона відправлять із портів до кінця тижня. Повідомили у Мінагропроді. У жовтні аграрії встановили місячний рекорд -  вивезли  аж 3 мільйони тонн збіжжя.

Читайте також : Минагропрод разрешил вывезти 6 млн. т пшеницы до 1 декабря

Микола Присяжнюк, міністр аграрної політики та продовольства : " Ми бачимо що в цьому місяці теж буде експорт достатньо потужний. Тому що буквально за листопад, сьогодні 7 число ми за листопад місяць про експортували 850 тисяч тонн. Ми нарощуємо експорт порівняно з минулим роком наростили експорт на 38%".

На кінець жовтня стали менше вивозити пшениці й наростили експорт кукурудзи. А ось усім розмовам про заборони урядовці поклали край.  Міністр економ розвитку та продовольства  Петро Порошенко пообіцяв, допоки він сидітиме з урядовцями за одним столом, зерно експортуватимуть без обмежень.

Цікаво знати : Украина рекордными темпами распродает зерно

Петро Порошенко, міністр економіки : " Ні квотування, ні будь-яких інших захисних заходів по відношенню до зерна та зерно продуктів не планується. Це моя парафія. І поки я буду в міністерстві, я робитиму все, щоб такі заходи не вводилися. Я вважаю їх неринковими і шкідливими".

Нині ж аграріям вигідно продавати зерно. Бо трейдери зацікавлені купувати його. За кордоном за тонну пшениці можна виторгувати понад 300 доларів. Тоді як в українських фермерів її купують за  250.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: пшеница агро експорт
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1481