Зимові яблука  - дорожчають. Щоправда, не суттєво. Поки що ціни зросли на 50 копійок за кіло. До 5 гривень. Бо фермери майже продали запаси осінніх сортів. Та й "пізнього" яблука у виробників, які не планували його зберігати – залишилось не дуже багато.

Дивіться також : Яблука з українських садів подешевшали на 10-15%

Принаймні так пишуть експерти "АПК-інформ: овочі та фрукти". Ті, хто закладає продукцію на зберігання, взагалі призупинили продаж . Бо ціни на ринку зараз не вигідні. Торік у листопаді кілограм коштував 6-7 гривень. Утім, незабаром постачати товар почнуть господарства південних регіонів. А ось експортувати яблука теж іще не вигідно. Скажімо, росіяни зараз готові платити за кіло 3,5- 4 гривні.

Читайте також : Экспорт украинских яблок возрос в 10 раз

Андрій Ярмак, аналітик аграрного ринку:  "Росія вступила до СОТ, тому нам експортувати яблуко стало складніше. Тому, що ми завжди експортували безмитно, тобто без сплати мита. Всі інші його мали платити. Зараз мита суттєво знизилися, і це посприяло збільшенню конкуренції на ринку російському, і тому це вдарило по наших цінах. На сьогодні дуже повільно наші виробники звикають до тих цін з якими їм доводиться стикатися".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена яблоки агро
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1510