Компанія Ford працює над підвищенням безпеки дорожнього руху. Нова система покликана фіксувати найменші ознаки неуважності водія та інформуватиме про необхідність відпочинку. На зворотній стороні дзеркала огляду заднього виду розташована камера для ідентифікації дорожньої розмітки з обох боків машини. Під час руху комп'ютер оглядає дорогу і припускає, де має бути розташований автомобіль щодо ліній розмітки. Якщо реальне положення істотно відрізняється від передбаченого, система подасть сигнал. Перше попередження помірного рівня з'явиться на панелі приладів у вигляді текстового повідомлення зі звуковим сигналом. Якщо ж водій продовжить демонструвати ознаки перевтоми, кермо завібрує, а на панелі приладів з'явиться попередження високого рівня, яке водій має підтвердити натисканням клавіші OK. Таку систему безпеки встановлюватимуть на всі нові моделі Ford Focus і Ford Mondeo.
 

 
Ніколи не знаєш, скільки доведеться сплатити за неправильну парковку! В італійському місті Агрідженто, розташованому на Сицилії, місцевій мешканці виписали штраф на суму 32 тисячі євро. Як пише газета Repubblica, жахливий розмір штрафу виявився банальною помилкою співробітника поліції, який заповнював квитанцію. Штраф був прострочений на три роки, але замість 2008-го операціоніст написав двісті восьмий! Таким чином, вийшло, що прострочення становить 1800 років, і комп'ютер автоматично розрахував пені та відсотки за весь цей термін. Легко уявити вираз обличчя порушниці.
 

 
Час перевзуватися. Середньодобова температура натякає на потребу міняти гуму. Проте цього року для українських водіїв ця процедура не стане простою і дешевою. По-перше, всі без винятків компанії, які поставляють шини, заявили про дефіцит зимової гуми, який виник через скорочення виробництва у перід кризи. Ну а продавці, природньо, вже скористалися ажіотажем та підняли ціни на зимове взуття. Тож початок холодів принесе автолюбителям нові клопоти.
 

 
Тож кого перевірятимуть на дорозі? Які транспортні засоби підлягають перевірці мобільними станціями діагностики, а які ні, наразі чітко не визначено. Немає і нормативного акту, що регламентує умови перевірки. А згідно зі старими документами, перевіряти можуть усіх без винятків. Приводом може стати навіть проста підозра в тому, що транспортний засіб несправний. Тобто теоретично несправними можуть виявитися абсолютно всі машини на дорозі, а це дає правоохоронцям підстави для перевірки новими мобільними станціями технічного огляду. Лишається тільки сподіватися, що нормативні акти приведуть у відповідність до закону, бо в іншому разі замість одного техогляду на 2 роки будуть впроваджені техогляди 2 рази на день.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 616