На українських АЗС дешевшає бензин. Бо після настання морозів на нього значно зменшився попит. Водночас вартість зимового дизелю зросла на 30-50 копійок. Головно через ажіотаж на ринку.

Дивіться також: Дизель перетне психологічну межу у 10 гривень

Зимове дизельне пальне дорожчає. Через сильні морози на нього стрімко підвищився попит. Багато операторів ринку виявилися неготовими до холодів. Вони не запаслися так званим арктичним пальним, яке не замерзає за температури до мінус 50. Його до нас постачають лише 2 виробника.

Дивіться також: Ціни на бензин. Що очікувати українцям

Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії:"Этих объемов оказалось на рынке недостаточно. Естественно, у кого они в крупном опте были, воспользовались ситуацией, учитывая спрос, подняли цену. Я думаю, что в течение буквально уже недели новые партии этого супер морозостойкого дизтоплива поступят на заправки и цена успокоится".

Дивіться також: Бензин чи дизель? Що краще для гаманця?

Подекуди вартість зимового дизелю зросла навіть на 30-50 копійок. І нині за літр просять близько десяти гривень. Водночас бензин подешевшав. Ціни на нього були стабільні протягом останніх півтора місяця. А ось обсяги споживання, скоротилися на понад 20% порівняно з минулим роком.

Читайте також: Бензин может подешеветь из-за снегопадов

Геннадій Рябцев, експерт ринку нафтопродуктів: "Із 15-го січня відбулося подешевшання бензину приблизно на 10 копійок. Окремі мережі підтримали це, оскільки через низькі температури та зменшення попиту сезонне мережі почали втрачати покупця і таким чином вони хочуть стимулювати попит".

Зараз літр А-95-го коштує майже 10 гривень двадцять копійок. За прогнозом експертів, коли наступного місяця "чорне золото" у світі подешевшає, вартість як бензину, так і дизелю зменшиться на 10-20 копійок. Навпаки буде, якщо "нафтова напруга" в Ірані не вщухне .

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 591