Поліс автоцивілки значно подорожчає. Приголомшили автовласників страховики. Переконують  - вони несуть збитки за такими виплатами.  Однак навіть наявність дорогого свідоцтва не завжди гарантує стовідсоткову видачу грошей.

Відповідні документи і дотепер мають не всі українці. Навіть попри вимоги закону. Дорогами країни досі їздить 7% транспортних засобів без полісів. Якщо вони спровокують  ДТП -  постраждалі водії можуть і не отримати відшкодування. Утім, залишитися ні з чим останні ризикують навіть з вини страхових компаній. Частина агентів намагаються зробити усе, аби відтермінувати виплату. Або ж взагалі уникнути її.

Дивіться також:   "Автоцивілка" - чим коротші строки, тим дорожчий поліс

Володимир Романишин, президент моторного (транспортного) страхового бюро: «Більше 50% відсотків здійснюється у 2-3 місяці , решта 50% у 2010 році були розтягнуті аж на період більш, ніж 1 рік. І в 2011 році ми вже бачимо збільшення до 53 відсотків швидкості виплат».

Чи не найважче отримати адекватне відшкодування, якщо у ДТП загинула людина. Родичам доведеться зібрати купу паперів. Таким чином із загального обсягу компенсацій, подібні складають лише 2 відсотки. А це – близько 20 мільйонів за рік. Максимальна сума виплат – 100 тисяч гривень в одні руки.

Дивіться також:   Хто сказав, що автоцивілка подорожчала?

Олена Машаро, заступник гендиректора страхової компанії: «В нашей стране сложно показать убытки. Ну например, в случае смерти возмещаются затраты на содержание иждивенцев. Как они рассчитываться? Нужно показать доход, который был у кормильца. У нас огромная масса частных предпринимателей, которые не фиксируют доходы. По этому, трудно показать доход этих людей».

Загалом ДТП коштують економіці 5 мільярдів гривень.  Переважно пригоди трапляються з вини водіїв. Кожен третій випадок - це перевищення швидкості, 20 відсотків - шофер у стані алкогольного сп'яніння. А 10 процентів - виїзд на зустрічну смугу. Раніше у Мінінфраструктури повідомили, що кількість аварій в країні скоротИлась за рік майже на 3 відсотки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 917