У Великій Британії запровадили альтернативну валюту – брікстонський фунт. Цей грошовИй знак поки що перебуває в обігу тільки у південному Лондоні в однойменному районі Брікстон. На цих купюрах, замість традиційного зображення королеви, нанесли фото відомого рок-виконавця Девіда Боуї, який теж проживає у цьому районі. Введення Брікстонського фунта - це спроба підтримати місцеву економіку і зміцнити зв'язки між  споживачами, виробниками та магазинами. Продавати товари та надавати послуги за брікстонські фунти наразі погодилися вже двісті торгових точок Лондона.

Нурдін, власник кав’ярні. «Брікстонський фунт – фантастична річ. Ця валюта користується неабиякою популярністю і приваблює до нас клієнтів. Адже, для тих, хто використовує ці альтернативні гроші, ми запроваджуємо знижки».

Організатори проекту розраховують у довгостроковій перспективі досягнути стійкого розвитку місцевої економіки, яка все менше залежатиме від процесів у господарстві країни та від глобальних економічних змін. Адже курс та номінал брікстонського фунта – такий самий, як і у фунта стерлінгів.

Дункан Лоу, автор проекту. «Людям до вподоби новІ купюри, їм подобається витрачати їх. Вони дуже приємно дивуються, коли знаходять якісь нові крамниці або салони, де можна розрахуватися саме брікстонськими фунтами».

А ось економісти виступають проти такої альтернативи. Вони сумніваються у тому, що можна поліпшити ситуацію в окремому районі міста. Така практика надасть брікстонським магазинам монопольну свободу, і в довгостроковій перспективі зруйнує економічні стимули у державі.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1413