В Україні будуть нові боргові папери. Кабмін нарешті узаконив свою ідею щодо облігацій держ-позики у валюті. Верховна рада це дозволила. Змінила закон "Про цінні папери". Тепер у нас буде три види боргових зобов’язань - у гривнях, із прив’язкою до курсу долара та суто у валюті.

Олена Щербакова, директор генерального департаменту НБУ. «Позиция Национального банка неоднозначная по поводу выпуска бумаг в валюте. У нас национальная денежная единица гривна. Мы обязаны стоять на ее защите. И мы понимаем, что лучше гривны для Национального банка денег нет».

Утім, у НБУ визнають, в умовах, коли боргові ринки закрились узагалі, а Кабміну вкрай потрібно фінансування дефіциту, папери у валюті можуть стати виходом. Адже ті ж комерційні банки мають на рахунках до 9 мільярдів доларів, які бояться продавати, щоб купувати гривневі ОВДП. Пропозиція у валюті буде більш цікава. Так само, вона більш приваблива для іноземців.  

Володимир Лавренчук, голова правління комерційного банку. «Ті, хто беруть ризик, вони, як правило виграють. Тому що, ще не було випадку, коли держава не сплатила, включаючи 1998 р., коли була реструктуризація. Економічно це є вигідна операція для всіх учасників ринку, включаючи нашого суверенного».

Принциповим залишається питання дохідності нових паперів. Низькі відсотки можуть не привабити покупців. А високі залучать короткі спекулятивні гроші. Найкращим інвестором могли б бути пересічні українці, що мають на руках до 50 мільярдів доларів. Щоправда, із законодавчих змін не зрозуміло - чи продаватимуть такі папери фізособам. Та й чи люди довірятимуть владі.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3228