Половина банків з українським капіталом можуть зникнути з ринку. Усе через постанову Нацбанку, яка зобов'язує фінустанови до першого січня 2012-го року стрімко наростити регуляторний капітал. Зокрема, щоб отримати ліцензію на валютні операції статутний капітал банку повинен становити 180 мільйонів гривень, щоб тримати депозити - 120 мільйонів. Не дотягує до цього рівня понад сотня вітчизняних установ.

Олександр Сугоняко,  президент Асоціації українських банків. «Ці 106 банків щоб виконати цю постанову НБУ мають збільшити капітал приблизно до 6 мільярдів гривень. на скільки це можливо в наших умовах економічних? Та не можливо це взагалі»

Збитки банківської системи за 9 мІсяців 2011 року становлять більше п"яти з половиною мільярдів гривень. До того ж на носі друга хвиля економічної кризи. Тож виконати вимОги НБУ найменш капіталізовані банки наврядчи зможуть. Народні обранці пропонують призупинити дію постанови.

Станіслав Аржевітін - член комітету ВР з питань фінансів. «Мова йде тільки про те щоб на два роки відтермінувати прискорену капіталізацію банківської системи. Навіщо здорову групу банків заганяти в глухий кут пам’ятаючи що там є дуже багато клієнтів, дуже багато вкладів населення».

Відповідний законопроект уже зареєстрований у парламенті. У народних обранців є час виправити ситуацію до нового року.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 6699