Програму доступного житла Кабмін затвердив два роки тому. Оновлений варіант передбачає фінансову допомогу у купівлі нерухомості з боку держави. Частка, яку вона безповоротно надає - 30-ть відсотків від вартості об'єкта. На неї претендують ті, хто стоїть у черзі і потребує поліпшення житлових умов.    

Леонід Рисухін, голова Держфонду сприяння молодіжному кредитуванню. «Дали 71 млн помощи людям и они принесли свои. Отрасль получила 250 миллионов средств, но эти деньги средства позволили разморозить строительство объектов общей сметной стоимости 3 млрд гривен, те это стимулирующий эффект.»

Фонд постійно шукає банки, що готові до співпраці. Адже 70 відсотків необхідної суми немає у тих українців, на яких зорієнтована програма. Водночас фінустанови неохоче кредитують недобудови. Віддають перевагу вторинному ринку. Саме тому, як знахідка для фонду, банк, що погодився на іпотеку на умовах майнових прав. 

Ірина Князева, радник голови правління комерційного банку. Схемы с облигациями– они для застройщика дорогие. Они добавляют 5-3% к себестоимости строительства. Почему. работает по схеме имущественных прав. В том числе для того чтобы понизить себестоимость квадратного метра. Это очень важно.

У банку переконують, кредитувати молодь - не бояться. Адже статистика свідчить, молодіжні позики на пільгових умовах повертають найкраще. Молода сім"я не хоче втратити преференцію надану державою у розмірі мінімум100 тисяч гривень.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 892