Зміни до закону що дозволяють Кабміну випускати облігації внутрішньої державної позики в валюті, президент підписав. І тепер Мінфін із дня на день може запустити новий інструмент. Як для юридичних так і для фізосіб.  

Мінфін форсує події. 21 грудня потрібно  виплати по євробондам понад 600 мільйонів доларів. А доступного валютного ресурсу нема. Резерви НБУ не безмежні. Ось і вирішили залучити гроші із внутрішнього ринку. Через валютні ОВДП. Виявляється - доларів в Україні вистачає.    

Володимир Лавренчук, голова правління комерційного банку. «Напевне можна напряму взяти у тих хто має долари. Тут економічно вигідно. Ми економимо на посередниках і тут економіка переходить не в тисячі і навіть не у мільйонах».

Мінфін домігся не просто дозволу залучати у валюті на внутрішньому ринку. А й брати її і  у пересічних українців. За оцінками фінансистів - на руках у людей до сорока мільярдів доларів. Громадян потрібно тільки зацікавити.

Ерік Найман, експерт фінансового ринку. «Физлица будут сравнивать с депозитами. Они будут смотреть 7-8% годовых. Вот если это будет 7-8% годовых - в долларе то валютные ОВГЗ то может они и поверят».

Номінальна вартість облігацій – 1000 доларів. Кабмін дозволив їх погашати фізособам навіть готівкою.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 719