Поручителів за кредитними угодами звільняють від обов'язків... Якщо банк не попередив про зміну тексту договору. Приміром, про підвищення відсотків. Таким вийшло судове узагальнення. Наразі воно орієнтир для всіх судів під час розгляду подібних справ. Хоча фінустанови  укладають різні за змістом угоди, використовуючи різні правові конструкції.  

Валентин Гвоздій, керуючий партнер юридичної компанії. «Це є поширеним порушенням прав поручителя – збільшення відсоткової ставки без погодження її з поручителем. І банки про це мовчать. А поручителі - велика кількість - про це не знають. Але це не означає що це є тотальне звільнення поручителів від обов’язків».  

Вищий спецсуд підкреслив: боржник і поручитель - самостійні суб’єкти. Тож якщо боржник не платить - із поручителя не спитають - якщо його не попередили про зміну кредитного договору завчасно.  

Руслан Коновал, правник юридичної компанії. «Якщо банк змінить ставку в сторону збільшення і якщо договором поруки не було передбачено що поручитель дає свою згоду на таке збільшення, для боржника ризик в тому що весь тягар погашення боргу лягає на вас».

Тож боржник має шукати нового поручителя чи заставу. Утім, якщо в договорі поруки була передбачена можливість зміни умов. Тоді згода поручителя у разі збільшення відсотків не потрібна.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1002