Через  кредити зараз  укладають лише кожну 15-ту угоду із нерухомістю. Банки не хочуть ризикувати. Тож підтримати галузь намагається уряд. Кабмін закладає у бюджеті гроші на стимулювання галузі через спецпрограми. Так на проект  доступного житла для молоді на 2011 заклали 100 мільйонів гривень. Щоб їх освоїти Фонд провів жорсткий конкурс серед забудовників через мінрегіонбуд.    

Леонід Рисухін, голова Держфонду сприяння молодіжному будівництву. «Региональные управления выезжают на объект, изучают финансово –экономическое состояние заемщика. Для примера 133 застройщика были допущены комиссией к участию, но только 83 прошли кредитный комитет нашего фонда».  

Ще один відбір забудовники пройдуть у банку, який зголосився прийняти участі у програмі доступного житла  на умовах іпотеки майнових прав.

Ігор Юшко, голова правління комерційного банку. «На что ми обращаем внимание при аккредитации кроме финансовых - это репутация, время работы в рынке. Обращая внимание на репутацию по части ввода в эксплуатацию. Не просто завершения, а в сроки которые били оговорены с покупателями».

Прискіпливість фінустанови не безпідставна. Банк дає гроші, а квартиру у заставу взяти не може. Поки будинок не готовий і квартира не оформлена у БТІ. Банк потрапляє у подвійну залежність – від платоспроможності позичальника і від своєчасної здачі об’єкту у експлуатацію.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 695