Банки дають іпотеку одному з десяти  претендентів. У фінустанов просто немає коштів на розвиток відповідних програм.  Навіть попри те, що від початку року українці поклали на депозити 20 мільярдів гривень. Утім, цей ресурс довіряють лише на 6-9 місяців. А кредитування житла розраховане, щонайменше, на 5-10 років. Та й у населення вільних коштів навіть на перший внесок для придбання помешкання - обмаль.  Вартість позики - 15-16 % річних. Жити у борг не кожному дозволяє зарплата.

Василь Невмержицький, банкір: «Расходная часть человека в месяц - это проживание, это питание, комунальные, плюс проценты по погашению кредита и сам кредит. Если в общем этот расход будет меньше  в 1,3 раза, чем его доход, в  принципе физическое лицо имеет возможность получить  данный кредит».

Водночас банки стали жорсткіше ставитися до проблемних позичальників. Юристи радять, у жодному разі не надавати фінустанові фальшивих довідок. Адже за брехню карають відчутно.  Справа може дійти до виселення. Причому, це стосуватиметься не тільки заборгованості, а й затримки платежу. Виконавчу службу не розчулять навіть малолітні діти. Утім, повернути житло назад цілком реально. Необхідно лише сплатити борг і пеню. Звісно, до того часу, як у вашу квартиру заселиться інший покупець.

Анатолій Соболевський, юрист: «Банк забере квартиру, плюс у людини стає заборгованість, якщо не вистачить коштів з продажі іпотечного майна заставного, то буде стягуватися у подальшому із зарплати, з пенсії, з інших доходів. Буде арештовуватися інше рухоме і нерухоме майно для задоволення потреб банку».

До кінця року значного пожвавлення іпотечного кредитування експерти не очікують. Як і зростання вартості користування позикою. Ринок не зможе активізувати навіть упровадження програми доступного житла. Мова про обіцяні урядом квартири під 2-3 % річних. Це для молодих сімей. У приватних банках кажуть: співпрацювати з державою на таких умовах їм не вигідно. Адже, якщо фінансування з бюджету припинять - вони залишаться ні з чим. Тож найімовірніше, реалізуватимуть цю програму лише державні банки.

Олена Лоскун, Володимир Февчук. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 979