Банки проти того, щоб інформувати податкову про доходи та видатки платників єдиного податку. Ці зобов'язання їм накинули не так давно. Відповідні зміни Верховна рада прийняла 4 листопада минулого року. З січня закон набув чинності.

Фелікс Інденбаум, експерт фінансового ринку: «Это ущемляет права физика в возможностях совершения операций через с помощью банков. Если физики хотят произвести операции положить депозит оно должно подписать документ, что оно не является СПД, либо если является, то он должен указать, в какой налоговой он обслуживается, и банк обязан уведомлять налоговую об этом.»

Розкриття інформації відбувається опосередковано.Спочатку фінустанова подає данні про свої доходи та видатки в роботі з СПД. Але, коли банк фіксує у документах витрати за процентами за депозитом чи поточними рахунками якогось міні-підприємця, данні, як у дзеркалі, показують, що сам внесок і відсотки за ним є доходом. І податкова хоче про ці прибутки знати.

Сергій Василишин, юрист: «Безперечно цей розрахунок і таблиця вона не містить деталізації - інформації про ту чи про іншу угоду. Вона містить інформацію про прізвище, ім'я, по-батькові, найменування - якщо це юрособа, суму витрат і сума нарахованих доходів.»

Надання такої інформації є розкриттям банківської таємниці, впевнені експерти. ВОни кажуть, якщо норму скасувати не вдасться, спрощенці опиняться під дуже пильним оком податкової. Бо за даними з рахунків фінустанов, митарі доводитимуть, що платник або приховує виручку за своєю основною діяльністю, або має ще одне джерело доходу. А це вже інша ставка податку.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2032