Іпотечні ставки зараз не мають єдиної тенденції. У банків вони геть різні.  Так середня ефективна ставка на купівлю нерухомості на первинному ринку знизилася майже на  0,5%. А для вторинного ринку – зросла на третину процента.  І в середньому вони становлять 20-,5% та 18,75% відповідно. Пояснень цьому кілька. По-перше – банки заохочують своїх же клієнтів.

Читайте також: Розовая мечта о президентской ипотеке

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку:  «Умовно кажучи, вам потрібно прокредитувати, щоб інший твій клієнт погасив кредит. Таким чином ти зацікавлений в тому, щоб хтось взяв кредит може і під меншу ставку, але щоб проблемний кредит був закритий».

Дивіться сюжет: Чому цього року подешевшають квартири?

Причина друга - більш глобальна. Пов'язана із  правом власності. Для кредитування фінустанові потрібен об'єкт застави. Коли клієнт просить позику, щоб інвестувати у будівництво - об'єкт нерухомості ще відсутній. А на ринку  вторинних продажів такі об'єти є. Вони зручні тим, що вже мають ринкову ціну. Саме вона виступає як відправна точка для того, щоб визначити і суму позики, і термін, і проценти.

Читайте :  Ипотеку не дадут украинцам, которым за 30

Марина Нестеровська, директор департаменту роздрібних продуктів банку:  «В класифікації кредитної заборгованості в нього вже є не майнові права на об'єкт, а об'єкт. Тому можна говорити, що тут навіть класифікуючи ці кредити складається рівень ризику нижче. Тому власне і процентна ставка може дещо знижуватись».

Первинний ринок – більш ризиковий: добудують чи ні об'єкт, коли це відбудеться, які на той час будуть ціни. Тому банки і піднімають відсотки та посилюються умови кредитування - аби прекрити ризики первинного будівництва.

Вікторія Бойко, Сергій Коренєв. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 584