Гривня на міжбанку  зміцнюється. У п'ятницю її котирування в середньому мали значення  8.15. А в понеділок національна валюта   відвоювала  позначку 8.13. Учасники ринку констатують  - спрацювали нові вимоги, через які експортери мусили реалізувати долари. Натомість фінустанови не встигають викуповувати валюти. Адже самим не вистачає гривні, особливо готівкової.

Ставки по гривневым депозитам упадут до 15-17% в 2013

Василь Невмержицький, заступник голови правління Комбанку : " Чувствовали  большой  дефицит наличной  гривны. Если  в стандартных период , когда  коммерческий банк за безналичную гривну  покупает    наличную гривну  для выдачи  через кассы  для загрузки банкоматов эта гривна стоила 0,1-0,2% годовых. То в последние  дни котировки  дошли  0,5-0,6 . Это  очень высокие цены".

Тенденція зміцнення може тривати і до кінця року. Наближається період  сплати всіх податків. І суб'єкти господарювання мають закрити річні фінансові звіти. Відтак  попит зростатиме  і на готівковий, і на безготівковий гривневий ресурс.  Пропозиція доларів зростатиме і курс коливатиметься.  А Нацбанк зможе констатувати вільний рух гривні. 

НБУ больше не пойдет на межбанк спасать гривну

Олександр Дубихвіст, департамент з управління валютним резервом НБУ : " Курс  не прибитий  цвяхом на стіну.  Він рухається . І ви мали змогу  подивитись як це відбувалось за  минулий  місяць"

Минулого місяця  курс гривні  знизився від  8.10 до рівня  8.25.  Сьогодні значення  національної валюти, яке очікують  побачити  і на міжбанківському  ринку і  в готівковому  сегментні  має  повернутися до   позначки  8.10. Це і є ті  коливання, поки що в  вузьких межах, до яких  НБУ хоче привчити всіх українців.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки доллар гривна подорожание
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2533