Національний банк попередив  -  жорстко каратиме  тих,  хто не продаватиме валюту  українцям. Низку  обмінних пунктів вже зловили на гарячому.

Керівники  фінустанов  персонально  відповідатимуть за  спекуляції своїх підлеглих. Наприклад, якщо в обміннику відмовляться продати валюту, в той час, як у касі  гроші є.  Клієнт  можливо цього не перевірить. Але працівник НБУ  - зможе.

Див. також: Обмінні пункти в Україні можуть закрити

Андрій Палка, голова правління комерційного банку: "Приходиш  з вулиці,  хочеш купити  500 доларів,  а  тобі кажуть  - нема . При  цьому 100 тис доларів  в касі  є.   Але  вони знають, що там 5 клієнтів прийде  своїх. І цей  ажіотаж не був  економічним".

Нацбанк вже провів кілька рейдів. Співробітники регулятора, як звичайні клієнти, приходили  до установи  із проханням  продати долари.  Коли касир відмовляв -  миттєво на місці проводили перерахунок  каси.  Фінустанови,  де  валюту  в касі  знайшли -  вже  у чорному списку. Щоб іншим  не кортіло – НБУ  розіслав  лист  із попередженням. Самі ж банкіри  радять не дозволяти заробляти спекулянтам.

Див. також: На дорогому доларові "наварили" Інтернет-магазини

Олексій Козирєв, директор казначейства комерційного банку: "Учитывая  что Украина получила неплохой урожай  по тем же  пшенице,  и тем  же основным сельскохозяйственным  культурам, это тоже обеспечит приток валюты. И поэтому  значительного ажиотажа  и падения курса  ждать не стоит. И не надо играть на руку  спекулянтам".

Дивіться: За долар даватимуть 9 гривень

Кабмін  закладає на  2013  рік  курс 8.10-8.40 гривень за долар.  Сьогодні в обмінках  уже  8.20 грн. Тож із коридору курс може вийти вже на початку року.

Вікторія Бойко, Валерій Наумов. "Банківський сектор". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банковский сектор спекуляции
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1169