Український ринок розчарував банки з іноземним капіталом. Іще дві структури заявили про частковий продаж бізнесу. Поки що йдеться про їх відмову від роботи у споживчому сегменті. Ще 3-4 роки тому за наші установи платили, як мінімум, подвійну ціну. З кризою все змінилось. На початку 2011-го, коли з України пішли чотири іноземні банки, експерти сподівались, що принципових змін більше не буде. Нині оцінки інші.  

Андрій Блінов, експерт фінансового ринку. «Був озвучений прогноз з приводу того що справді зараз це досить несподіваний прогноз за останні роки , тенденція в тому що буде навпаки не збільшуватися частка іноземного капіталу на ринку, а якраз скорочуватися».

Причин втечі іноземців безліч - збитковість банківської справи через кризу, зниження ліквідності в системі, невизначені перспективи економіки, корупційність судової системи. Але остаточну крапку поставили нардепи, коли назавжди заборонили кредитування у валюті. Адже саме на цей сегмент робили ставку іноземці - завдяки наявності у них достатнього дешевого ресурсу. Тепер вони шукають покупців на банки. А це сьогодні, справа – глуха. Вільних грошей тепер немає ні тут, ні за кордоном. А ті, в кого вони є, дуже прискіпливо оцінюють перспективи.

Ілля Архипов, голова наглядової ради комерційного банку. «Мы постоянно мониторим рынок. Ми не можем позволить себе в такое время как сейчас, когда многие уходят с рынка упустить какие то возможности по приобретению. 00.15.14. Но такое время как сейчас связано не только с повешенными возможностями но и повышенными рисками. Поэтому подходить к ним надо осторожно».

Однозначна вигода для покупця на даний момент - дешева ціна. Найбільше, у що може обійтись придбання банку, - розмір його капіталу. Але з огляду на неофіційні дані про проблемність активів на рівні 30-40% по системі, вартість структур,які продаватимуть, буде знижена саме на цю величину. Адже жоден покупець не захоче отримати у власність актив, за яким одразу доведеться покривати збитки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1007