Хакери стали масово обкрадати українських бізнесменів через клієнт-банкінг. В управлінні боротьби з кіберзлочинністю кажуть, якщо влітку під час Євро-2012 цупили гроші з банківських карток, то нині з рахунків підприємств.  Найпоширеніший варіант, коли комп'ютер, з якого проводять платежі через систему клієнт-банкінг, заражений вірусом. Тоді хакерам необхідно просто змінити реквізити і гроші опиняться на іншому рахунку.

Читайте також : Хакеры взломали сеть компании Coca-Cola

 Максим Літвінов, начальник управління боротьби з кіберзлочинністю : " Зазвичай схема така - у п'ятницю ввечері злочинці намагаються зняти кошти тому, що закінчується банківський день, бухгалтер іде додому і тільки в понеділок може знайти, що там у нього вкрали гроші на підприємстві. Тобто кожної п'ятниці у нас гаряча пора і ми намагаємось зупинити кошти на рахунках".

Що пізніше виявили недостачу, то складніше знайти зловмисників, кажуть правоохоронці. Проте, з їхніх слів у сімдесяти-вісімдесяти  відсотках випадків повертають кошти власнику ще на стадії замаху. Фахівці кажуть, від таких крадіжок можна убезпечитись. Зокрема захистити свій персональний комп'ютер від проникнення в нього хакерів антивірусними програмами. Але більш надійною є так звана двофакторна авторизація.

Корисно знати : В Украине также могут ввести реестр запрещенных сайтов

Олександр Ольшанський, експерт інтернет-ринку : " Когда кроме пароля на клавиатуре вы должны еще ввести например одноразовый пароль, который вам приходит по СМС.  Такой пароль действует 30 секунд допустим, такой пароль тяжело украсть".

Таку послугу пропонують більшість банків в Україні. А витрати на неї - це вартість СМС- повідомлення. Найбільшу суму, яку хотіли привласнити зловмисники - 32 мільйони гривень, кажуть правоохоронці. Самих хакерів спіймати складно. Але тим, кого таки зловили, загрожує від 3 до 6 років позбавлення волі.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: хакеры бизнесмены банковский сектор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2368