Платіжні термінали до кожного магазину та кіоска. Тепер навіть такі дрібні ятки можуть зобов'язати встановити пристрої для розрахунку картками. Але одна справа торгувати в столиці, зовсім інша - на селі.

Продавчиня Марія Федорівна, як працюють термінали знає добре. Досвід - з минулої роботи. Працювала у великому торговельному центрі. Каже, користі від таких пристроїв для касирок мало. Розраховуватися з покупцями доводиться триваліше, а із виручкою - більше мороки. Жінка каже, у малих магазинах такий прилад геть непотрібний.

Дивіться також: Експерт: НБУ порушує права людей обмеженнями готівки

Марія Федорівна, продавець: "Може, навіть не треба тут термінала, тому що якщо термінал, треба буде дві каси робить - з терміналу і таку, якщо термінал треба буде через банк перераховувати, а в нас тут так просто розраховуємося і все, касу здаємо і все".

Винятково картками розраховуватися доведеться насамперед за покупки, дорожчі двохсот тисяч гривень. Такі обмеження планує ввести НБУ. Банкіри планку пропонують знизити ще,  аби привчити українців до пластику. А їм - менше мороки  із готівкою

 Дивіться також: Українці не постраждають від обмежень на розрахунки готівкою

Володимир Єременко, експерт з платіжних систем: "Это и укрепление банковской системы и укрепление валюты, и удешевление денег, которое может сказаться на удешевление кредитования в стране".

Крім того, ці гроші, кажуть експерти, будуть під контролем Нацбанку та податкової. І це дозволить детінізувати економіку.

Читайте: Какой лимит будет введен по наличным расчетам для украинцев

Ерік Найман, фінансовий експерт: "Все крупные транзакции можно будет мониторить, потому что сегодня как их мониторить. когда это все будет под колпаком Нацбанка, они смогут организовать взаимодействие и с налоговой инспекцией для простых людей это не угроза, они привыкнут, а вот для теневых капиталов это будет проблема".

Нововведення можуть не сподобатися  міжнародним платіжним системам Мастеркард та Віза. Адже НБУ активно просуває свою  національну компанію. Це дозволить знизити видатки  банків та, імовірно, зменшить комісію для громадян.

Дивіться також: Де краще зберігати невеликі заощадження

Ерік Найман, фінансовий експерт: "Банки вынуждены хранить в иностранной валюте страховые  резервы, для обеспечения проведения платежей, даже если это гривна, если я плачу в магазине сто гривен, то оно проходит через иностранные системы, соответственно это дороже и дольше. То есть, может, комиссионные и понижаться даже".

Банкіри кажуть, нова платіжна система запрацює не раніше, ніж за три роки. А коли вона функціонуватиме у віддалених куточках України -  прогнозувати не береться ніхто. Фінустанови готові встановити термінали  за свій рахунок, однак не всюди є для цього необхідні лінії зв'язку.

 Христина Гавриш, Володимир Февчук, Банківський сектор. UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: нбу карточки банковский сектор наличка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2091