Обсяги споживчого кредитуваня скорочуються. У лютому банки надали позик на 5 мільрдів 200 мільйонів гривень. У січні це було  5,5 мільярдів. 

Українці гроші не позичають. Банки не дають. Щомісячні обсяги кредитування скоротилися майже в півтора рази. Порівняно з  минулим роком. Фінустанови обережні. У країні жорстка монетарна політика, а економіка пригальмувала.  У 2011-му зростання було понад 5 %. Нині - лише два. 

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку: «Причини падіння темпів приросту економіки, які в останні місяці минулого і цього року – вони мають більш ширший вплив ніж ситуація просто в кредитній політиці НБУ. Грошово-кредитна політика це складова економічної політики уряду а не тільки НБУ».

Мінфіну потрібні гроші на покриття дефіциту бюджету. Він залучає їх під високі ставки за різними видами ОВДП.  НБУ це підтримує. Бо саме урядові цінні папери приймає від фінустанов як заставу. А вони  інвестують у держзобов'язання, адже це приносить прибуток і убезпечує від ризику. Реальний сектор знову залишається без коштів.

Михайло Савлук, доктор економічних наук: «Центральний  банк - він повинен думати про те, щоб його клієнти перш за все , були спроможні користуватися послугами банків. Без цього банки завжди будуть стояти на одній нозі - нозі споживчого сектора.  Або взагалі зачахнуть».

Споживчі позики банкам вигідні, коли зростають доходи та заощадження українців. А це відбувається, якщо працює національна економіка.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 661