Нацбанк втрачає золотовалютні резерви. Із  29 мільярдів доларів до кінця року матимемо 27. Вважають аналітики  рейтингового агентства Фітч. І це тоді, як від початку року запаси і так скоротилися на 8 відсотків. Фахівці припускають, що наступного року тенденція триватиме.

Див. також: За долар даватимуть 9 гривень

Резерв зменшиться ще, як мінімум, на мільярд. Крім того,  Україні пророкують іще й девальвацію гривні. Приблизно на 10 процентів  до кінця року. Експерти центру соціально-економічних досліджень кажуть, мовляв, економічна ситуація в державі дуже схожа на кризовий 2008-й рік. Відрізняється лише темпом падіння економіки. Тоді він був різкий. Зараз – повільний.

Див. також: Як виплавляють золоті злитки

Чарльз Севіль, директор аналітичної групи Fitch: "Ситуація невтішна. Україна нарощує негативне торговельне сальдо. Імпорт значно перевищує експорт. Обсяги продажу металу за кордон скоротилися на 11 із половиною відсотків. Та й сам товар подешевшав на зовнішніх ринках. Тим часом, як ціни на газ для підприємств зросли. І нині він коштує 426 доларів за тисячу кубометрів".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: золото валюта нбу резерв
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1169