Національний банк отримає ще один адміністративний важіль утримувати курс. Президент підписав закон, яким дозволили регулятору примушувати імпортерів продавати валютну виручку на внутрішньому ринку. Щоправда, у документі не вказано - яку частку   доларів або євро мають продати. Напередодні НБУ звинуватив саме  експортерів у різкому обвалі гривні. Тепер Нацбанк зможе зобов'язати експортерів продавати частину валютного виторгу. Скільки саме - вирішуватиме у конкретній ситуації. Обмеження можна запроваджувати тільки на півроку. 

Читайте також : Нацбанк вдвое уменьшил сроки возврата валютной выручки

Олена Щербакова, директор департаменту грошової політики НБУ : " Основной смысл этих инструментов, которые получает Нацбанк, это обеспечить ритмичность поступления валютной выручки в страну и ритмичность поступления валюты на, что бы была и покупка иностранной валюты, и продажа, и не создавать каких-то кризисных ситуации".

Експерти стверджують, що навіть норма обов'язкового продажу у 75 %  - не буде критичною для бізнесу.  За даними аналітиків, якщо  змусити продати лише половину - на ринку з"явиться додаткових 2 мільярди доларів. В українців просто не вистачить гривень, аби їх скупити. 

Корисно знати : НБУ вводит обязательную продажу валюты

Андрій Золотухін, керуючий директор компанії з управління активами : " Это не будет каким-нибудь сильным ударом по экспортерам, это еще одно административное  ограничение на валютный контроль, это еще один шаг в сторону от рыночной экономики. Это еще один шаг от объединения и интеграции с развитыми странами".

Подібна норма вже діяла в Україні на початку 2000-х років. І вона себе виправдала, кажуть макроекономісти. Її скасували на початку 2005-го.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки импортеры
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1072