Національний банк  знайшов чим замінити долари  та  євро в золото-валютних  резервах. Вибір зупинили на скандинавських  країнах - Норвегії  і Швеції, а також Канаді  і Сінгапурі. Вони  найменше  постраждали  від  кризи.  Відтак  їх грошові одиниці надійні. 

Читайте: Почему всем не нравится украинская гривна

Як зазначають  фахівці,  валюти цих держав від початку  критичної ситуації в Європі лише зміцніли.  І якби їх давно взяли до складу  резервів НБУ,частка цих грошей збільшила б запаси на кілька сотень або й  мільярд  доларів. Поки що ж регулятор змушений  переоцінювати величину  резервів через  постійні коливання  долара  та  євро. Через це їх  обсяг  зменшується. 

Це цікаво: Украинцам будет сложно привыкнуть к безналу, - эксперты

Дмитро Боярчук, виконавчий директор центру економічних досліджень: "В один   момент  євро\долар - це 1.3,  а  в один момент - 1.2.   І  за кілька днів резерви  худшають на  декілька мільярдів доларів. Думаю  основна  логіка  - завести  у валютні   резерви валюти  - яка просто  набирає ціну".

 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: деньги нбу валюты банковский сектор
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1428