До кризи європейські банки активно освоювали нові простори. За останні шість років їхні кредити країнам, що розвиваються, зросли в 4 рази. Приміром, Чехія позичила у європейських фінустанов до ста відсотків ВВП. Тепер усі бояться нової кризи.    

Маріус Вісмантас, координатор проектів СБ в Україні. «Нужно смотреть на большие риски в Европе. Так как требует большое количество капитала европейским банкам, как показало стресс-тестирование, то можно предположить, что новых вливаний капитала в дочерние банки источниками из Восточной Европы, не будет».

Україна - теж ринок, що розвивається. У структурі активів іноземних банків частка вітчизняних дочок коливається лише від піввідсотка до 10 процентів. Однак, материнські фінустанови продовжують давати гроші. Але переглядають стратегії присутності та розвитку.    

Олександр Павлов, старший банкір ЄБРР. «Это оздоровление, пересмотр стратегии и это приспособление стратегии к тем условиям, которые есть сегодня в Украине. К сожалению в Украине это тоже означает, что стратегия медленного роста, либо стабильного роста, либо небольшого сокращения активов, т.е. очень ограниченное кредитование. И это для Украины, наверное, самое плохое последствие после кризисного изменения стратеги».

За три роки, обсяг іноземного банківського капіталу в Україні зменшився до 40 відсотків. Але найбільші групи - як російські, так і європейські - поки що на ринку присутні. Вони у топ-двадцятці. За прогнозами, їх частка може скоротитись, максимум, іще на 3-5 проценти. Але можуть з’явитись і нові гравці. Приміром, із Китаю.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 755