НБУ випускатиме інвестиційні монети. Регулятор вважає, що це підвищить інвестиційний клімат країни, сприятиме розвитку ринку дорогоцінних металів та збільшить вибір українців у плані зберігання  заощаджень.

НБУ випускатиме інвестиційні монети. Фінансисти, експерти та нумізмати йому  давно докоряли  за небажання випускати інвестмонети.  До них є великий інтерес українських та  іноземних покупців. До того ж, і держава і комерційні банки могли б на цьому додатково заробити.  

Ігор Львов, заступник голови правління комбанку. «Прекраснейшие монеты Киево-печерская лавра - трапезная церковь, Колокольня. Они изготовлены на островах Кука. К сожалению, мы на Украине не выпускаем. Хотя есть спрос и РФ банков и не только российских на украинские монеты».

Інвестмонети, так само як і пам'ятні, виготовляють з дорогоцінних металів найвищого ґатунку. Але тираж таких монет не обмежується. І номінальна вартість дещо нижча, ніж вартість тих металів з яких виготовляють.  Ще один плюс таких монет- операції з ними не обкладають податком на додану вартість.

Віктор Нестеренко, директор департаменту регулювання грошового обігу НБУ. «Цей новий банківський продукт стане засобом заощадження та альтернативою збереження коштів в інвалюті. 06 Оскільки дорогоцінні метали мають реальну вартість. При розгорнутому ринку інвестиційних монет вони виконують роль одного з важливих інструментів регулювання грошового обігу».

Гендепартамент регулювання грошового обігу НБУ вже підготував потрібні документи для випуску інвестмонет.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 724