На ринку з'явилися спільні кредитні програми. Їх пропонують уже з десяток банків. Вони шукають клієнтів, оформляють угоди та супроводжують позику. А ось гроші дає фінансова компанія. Або напряму клієнтові, або через банк. Здебільшого - це кредити готівкові або в торговельних мережах.

 Олена Трояновська, начальник управління моніторингу кредитних програм: «Мы комиссионер. Мы получаем свои комиссионные за работу с клиентом, за обработку документов за передачу документов и в последствии мы как банк расчетный принимаем платежи в счет финансовой компании. В счет погашения кредита».  

Банк від фінансового партнера комісію отримує.  Але в ціну кредиту її можуть і не закладати. Тому позика не буде дорожча, ніж та, яку пропонують у торгових мережах за кредитними столиками представники банків. Адже фінансова компанія не витрачає гроші на утримання мережі кредитних пунктів.  

Юрій  Прозоров, експерт фінансового ринку: «Оно  может бить разное -  в зависимости от того чьи деньги. Здесь может быть дополнительная схема. Но если это заходил отдельно капитал небанковский чисто под оказание услуг кредитования через финансовые компании».  

Зиск мають обидві сторони. Банки - комісійні і від видачі кредитів, і від обслуговування рахунків партнера. Фінансова компанія - просто прибутки та збільшення кількості клієнтів. А ось позичальникам головне - вартість кредиту. За такої схеми особливої вигоди не буде. Гроші дають під ринкову ставку - від 35 до 50 %.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 894