В Україні - стала тенденція. Восени валюту купують. А на початку року - затишшя.   Залежність громадян від іноземних грошей банки не можуть перебити навіть високими відсотками у гривнях.

Олександр Морозов, голова правління комерційного банку:  «Есть 1000 долл., под которые я могу получить 8% годовых. Поменяв их на гривну, могу получить 18, а то и 20%. И не продают доллар.  Все равно - это не является мотивацией продажи доллара. Это до какой степени высоко недоверие населения.»

Подальша активність і динаміка придбання валюти залежатиме від подій на ринках - внутрішньому і світовому.   На сьогодні фахівці   не бачать супер-події, яка може спровокувати збільшення попиту на неї. Але визнають - на настрої впливатиме інформація про переговори щодо газу, траншів МВФ, або про борги держави.  

Віктор Шулик, керівник департаменту аналітики рейтингової агенції:  «Спрос на валюту он не критичен со стороны населения. Меня больше все же пугает динамика торгового счета. Т. е. именно это может быть каким то сигналом для того чтобы коррекировать курс.»

Динаміка торговельного рахунку у січні вперше за багато місяців була позитивна. Але, попри це,  і незважаючи на зменшення попиту на долари,  НБУ продав у січні із резервів  900 мільйонів  доларів. 2-3 мільярди він іще може вільно реалізувати. Цього достатньо на 3-4 місяці, за умови збереження всіх тенденцій на ринку.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 918