Колектори поповнять лави безробітних. Одна з головних пропозицій нового законопроекту - запровадження мораторію на діяльність структур із вибивання боргів. Терміном на 6 місяців. За цей час Кабмін повинен розробити документ, що врегулює правове поле їхньої роботи.

Юрій Полунєєв, народний депутат України: "Он не урегулирован законами. И в результате в очень многих случаях он переходит черту законности и оперирует в сером поле. Поэтому я избрал такой подход - временно запретить осуществление коллекторской деятельности по отношению к физикам до принятия ВР закона, который урегулирует этот бизнес".

Як говорити з колекторами - ВІДЕО

Для банків заборона роботи колекторів - відчутний удар. Адже через продаж проблемних позик фінустанови покращують кредитні портфелі, виконують нормативи НБУ, можуть відновлювати кредитування. Банкіри погоджуються - колись працювали і без колекторів. Але в ті часи не було позик на 800 мільярдів гривень. Окрім того, кожен десятий - не хоче повертати кошти.

Дивіться також: Колектори готуються скуповувати проблемну іпотеку

Фелікс Інденбаум, експерт фінансового ринку: "Закрываться. И мучайтесь, как хотите. Если страна и финансовое руководство государства не понимает потребности и важности банков в экономике. И важность их правильного функционирования".

Дивіться також:Колекторів заборонять. Їхня робота - незаконна

Доки припадав пилом цей законопроект, фінансисти створили не одну колекторську фірму. Придбали обладнання, навчили персонал. Все це доведеться закривати, щоб через півроку знову збирати до купи.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1913