Урядовці хочуть витягти гроші українців.  Через облігації. На тлі погіршення перспектив отримання траншу МВФ – це актуально. Якщо люди придбають держпапери – кредит  фонду буде не потрібен, вважають фінансисти.

Олександр Савченко, екс-заступник голови НБУ: «Мова йшла щоб зробити такі облігації в доларах і євро що в принципі, як екстрена і дуже разова акція можлива. Але це погано для країни. Треба позичати в своїй валюті.»

Процедура придбання урядових зобов'язань на  стільки громіздка і невигідна, що  малоцікава навіть юридичним особам. А доступна і зрозуміла лише фінустановам. Українці не знають про такий механізм інвестування. А для банків він неприбутковий.  

Олександр Охріменко, експерт фінансового ринку: «Не интересно мелочью на ринке заниматься. Там движения, покупки, лоты. Лоты измеряются миллионами. Никто их не будет по 1000 продавать. Плюс комиссия. Комиссия умопомрачительная. Грубо говоря – купите на тысячу, заплатите - 500 грн. Не меньше. Для физлиц операция с ценными бумагами бессмысленная.  

Наразі НБУ, Мінфін та фінустанови обговорюють спрощення доступу фізосіб до ринку ОВДП. Одна з пропозицій – зменшення оподаткування операцій з облігаціями.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 766