НБУ вказує на зміну тенденцій на міжбанківському ринку. За даними регулятора, у листопаді щоденний обсяг надходжень валюти від нерезидентів - зріс у середньому на понад 5 відсотків. І загалом за місяць від них отримали на 2 мільярди доларів більше, ніж пішло з України. А це, своєю чергою, сприяло тому, що валюти на міжбанку додалося.

НБУ радіє перемогам на валютних фронтах. Спершу – зросла пропозиція валюти на міжбанківському ринку - на понад 12 відсотків. А обсяг безготівкових операцій із зеленими скоротився - майже удвічі. Позитивна тенденція і на ринку готівкових продажів. Попит населення впав у півтора разу.  

Олена Щербакова, директор генерального департаменту НБУ. «Сейчас существенное уменьшение спроса на валюту. В разы. Если в октябре порядка 80 в сентябре порядка 60 в среднем за день чистый спрос на валюту. То сейчас порядка 40 миллионов долларов».

Зниження попиту на долари у грудні й у докризові часи було звичною справою. Напередодні новорічних свят населення витрачає більше грОшей на подарунки. А не на валюту. Сьогодні - тенденція нібито схожа. До того ж, знизилися девальваційні очікування українців, пік яких припав на жовтень. Та й надлишкову гривню з ринку забрали банки, які підвищили ставки за депозитами до 20-ти відсотків.

РОМАН ГОРБАЧОВ, заступник голови правління комбанку. «Не вижу, что будет девальвация… те меры на протяжении последнего полугода которые принимает НБУ и отчасти КМ, они работают вместе, показали, что они могут и в состоянии, и готовы удерживать курс».

Для того, щоб надалі зменшувати попит на валюту, НБУ готує сертифікати для населення, прив’язані до золота і ось-ось почне чеканити золоті монети. А Кабмін може запровадити облігації,які продаватимуть за валюту. Принаймні, для юросіб вони точно будуть.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2078